User One (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
da: Antal brugere der vises

en: 1 user | @count users
da[0]: 1 bruger
da[1]: @count brugere

en: User activity
da: Brugeraktivitet

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
da: En bruger bliver opfattet som online i dette tidsrum efter hun sidst har set en side.

en: Maximum number of currently online users to display.
da: Hvor mange brugere skal der maksimalt vises.

en: There is currently %members and %visitors online.
da: Der er i øjeblikket %members og %visitors online.

en: There are currently %members and %visitors online.
da: Der er i øjeblikket %members og %visitors online.

en: 1 guest | @count guests
da[0]: 1 gæst
da[1]: @count gæster

en: Who's new
da: Nye brugere

en: Who's online
da: Hvem er online

en: User list length
da: Længde af brugerliste

en: Online users
da: Brugere online
