User One (6.x-1.0) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
de: Anzahl der angezeigten Benutzer

en: 1 user | @count users
de[0]: 1 Benutzer
de[1]: @count Benutzer

en: User activity
de: Benutzeraktivität

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
de: Ein Benutzer gilt für diesen Zeitraum als „online“, nachdem er das letzte Mal eine Seite betrachtet hat.

en: Maximum number of currently online users to display.
de: Beeinflusst den „Wer ist online“-Block und bestimmt, wie viele aktive Benutzer höchstens angezeigt werden.

en: There is currently %members and %visitors online.
de: Zurzeit ist %members und %visitors online.

en: There are currently %members and %visitors online.
de: Zurzeit sind %members und %visitors online.

en: 1 guest | @count guests
de[0]: 1 Gast
de[1]: @count Gäste

en: Who's new
de: Neue Benutzer

en: Who's online
de: Wer ist online

en: User list length
de: Länge der Benutzerliste

en: Online users
de: Benutzer online
