User One (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
fr: Nombre d'utilisateurs à afficher

en: 1 user | @count users
fr[0]: 1 utilisateur
fr[1]: @count utilisateurs

en: User activity
fr: Activité de l'utilisateur

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
fr: Durée pendant laquelle on considère qu'un utilisateur est en ligne après qu'il ait vu une page pour la dernière fois.

en: Maximum number of currently online users to display.
fr: Nombre maximal d'utilisateurs en ligne à afficher.

en: There is currently %members and %visitors online.
fr: Il y a actuellement %members et %visitors en ligne.

en: There are currently %members and %visitors online.
fr: Il y a actuellement %members et %visitors en ligne.

en: 1 guest | @count guests
fr[0]: 1 invité
fr[1]: @count invités

en: Who's new
fr: Nouveaux membres

en: Who's online
fr: Utilisateurs en ligne

en: User list length
fr: Longueur de la liste des utilisateurs

en: Online users
fr: Utilisateurs connectés
