User One (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
id: Jumlah anggota yang ditampilkan

en: 1 user | @count users
id[0]: 1 anggota
id[1]: @count anggota

en: User activity
id: Aktivitas anggota

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
id: Seorang anggota akan dianggap online selama ini jika dia sudah membuka minimal satu halaman.

en: Maximum number of currently online users to display.
id: Jumlah maksimal anggota sedang online yang ditampilkan.

en: There is currently %members and %visitors online.
id: Saat ini ada %members dan %visitors yang online.

en: There are currently %members and %visitors online.
id: Saat ini ada %members dan %visitors yang online.

en: 1 guest | @count guests
id[0]: 1 tamu
id[1]: @count tamu

en: Who's new
id: Pengguna yang baru

en: Who's online
id: Siapa yang online

en: User list length
id: Panjang daftar anggota

en: Online users
id: Pengunjung online
