User One (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
it: Numero di utenti on-line da mostrare

en: 1 user | @count users
it[0]: 1 utente
it[1]: @count utenti

en: User activity
it: Attività utente

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
it: Un utente è considerato on-line per questo tempo dopo la sua ultima visita di una pagina.

en: Maximum number of currently online users to display.
it: Numero massimo di utenti on-line da mostrare.

en: There is currently %members and %visitors online.
it: Ci sono attualmente %members e %visitors collegati.

en: There are currently %members and %visitors online.
it: Ci sono attualmente %members e %visitors collegati.

en: 1 guest | @count guests
it[0]: 1 visitatore
it[1]: @count visitatori

en: Who's new
it: Nuovi utenti

en: Who's online
it: Utenti on-line

en: User list length
it: Lunghezza dell'elenco utenti

en: Online users
it: Utenti on-line
