User One (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
ja: 表示するユーザー数

en: 1 user | @count users
ja[0]: ユーザー 1 人
ja[1]: ユーザー @count 人

en: User activity
ja: ユーザーの活動時間

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ja: ユーザーがオンラインであると見なす時間を指定してください。 最後にページを表示してからこの時間が経過するまで、そのユーザーはオンラインであると見なされます。

en: Maximum number of currently online users to display.
ja: 現在オンラインのユーザーを、最大で何人まで表示するかを指定してください。

en: There is currently %members and %visitors online.
ja: <ul><li>%members</li><li>%visitors</li></ul>

en: There are currently %members and %visitors online.
ja: <ul><li>%members</li><li>%visitors</li></ul>

en: 1 guest | @count guests
ja[0]: ゲストユーザ 1 人
ja[1]: ゲストユーザ @count 人

en: Who's new
ja: 新しいユーザー

en: Who's online
ja: オンライン状況

en: User list length
ja: ユーザーリストの表示数

en: Online users
ja: オンラインのユーザー
