User One (6.x-1.1) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
es: Número de usuarios a mostrar

en: 1 user | @count users
es[0]: 1 usuario
es[1]: @count usuarios

en: User activity
es: Actividad de usuario

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
es: Un usuario es considerado conectado durante este tiempo después de haber visto una página por última vez.

en: Maximum number of currently online users to display.
es: Número máximo de usuarios conectados que se muestran.

en: There is currently %members and %visitors online.
es: Actualmente hay %members y %visitors conectados.

en: There are currently %members and %visitors online.
es: Actualmente hay %members y %visitors conectados.

en: 1 guest | @count guests
es[0]: 1 invitado
es[1]: @count invitados

en: Who's new
es: Quién es nuevo

en: Who's online
es: Quién está conectado

en: User list length
es: Tamaño de la lista de usuarios

en: Online users
es: Usuarios conectados
