User One (6.x-1.1) - en to is translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
is: Tal av brúkarum at vísa

en: 1 user | @count users
is[0]: 1 brúkari
is[1]: @count brúkarar

en: User activity
is: Brúkaravirksemi

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
is: Ein brúkarin verður mettur at vera á heimasíðuni so mikið leingi eftir at hann seinast vitjaði eina síðu.

en: Maximum number of currently online users to display.
is: Hvussu nógvir brúkarar sum í mesta lagi skulu vísast.

en: There is currently %members and %visitors online.
is: Tað er í løtuni %members og %visitors á heimasíðuni.

en: There are currently %members and %visitors online.
is: Tað eru í løtuni %members og %visitors á heimasíðuni.

en: 1 guest | @count guests
is[0]: 1 gestur
is[1]: @count gestir

en: Who's new
is: Hvør er nýggjur

en: Who's online
is: Hvør vitjar nú

en: User list length
is: Longd á brúkaralista

en: Online users
is: Brúkarar á heimasíðuni
