User One (6.x-1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
hi: सूचि में कितने सदस्य दिखाए जाए उसकी संख्या

en: 1 user | @count users
hi[0]: १ प्रयोक्ता
hi[1]: @count प्रयोक्तायें

en: User activity
hi: सदस्य गतिविधि

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hi: किसी सदस्य ने पन्ना पढ़ने पर उसे इतने समय तक उपस्थित माना जाता है।

en: Maximum number of currently online users to display.
hi: कौन कौन उपस्थित है विभाग में ज्यादा से ज्यादा इतने सदस्य दिखाए जायें।

en: There is currently %members and %visitors online.
hi: अभी %members सदस्य और %visitors अतिथि उपस्थित हैं।

en: There are currently %members and %visitors online.
hi: अभी %members सदस्य और %visitors अतिथि उपस्थित हैं।

en: 1 guest | @count guests
hi[0]: १ अतिथि
hi[1]: @count अतिथि

en: Who's new
hi: नए सदस्य

en: Who's online
hi: उपस्थिति

en: User list length
hi: सूचि में सदस्य संख्या

en: Online users
hi: उपस्थित सदस्य
