User One (6.x-1.1) - en to kn translation catalogue (9 entries)

en: User activity
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಚಟುವಟಿಕೆ

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
kn: ಒಂದು ಪುಟವನ್ನು ನೋಡಿದ ಬಳಿಕ ಒಬ್ಬರನ್ನು ಇಷ್ಟು ಹೊತ್ತಿನ ತನಕವೂ ಅವರು ಆನ್ಲೈನ್ ಇದ್ದಾರೆಂದು ತಿಳಿಯಲಾಗುವುದು.

en: Maximum number of currently online users to display.
kn: ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವ ಬಳಕೆದಾರರ ಸಂಖ್ಯೆ - ಎಷ್ಟು ಜನರನ್ನು ತೋರಿಸಬೇಕು.

en: There is currently %members and %visitors online.
kn: ಈಗಿನಂತೆ %members ಹಾಗೂ %visitors ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವರು.

en: There are currently %members and %visitors online.
kn: ಈಗಿನಂತೆ %members ಹಾಗೂ %visitors ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವರು.

en: Who's new
kn: ಹೊಸಬರು

en: Who's online
kn: ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವವರು

en: User list length
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಪಟ್ಟಿ ಉದ್ದಳತೆ

en: Online users
kn: ಆನ್ ಲೈನ್ ಇರುವ ಸದಸ್ಯರು
