User One (6.x-1.1) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
nl: Aantal weer te geven gebruikers

en: 1 user | @count users
nl[0]: 1 gebruiker
nl[1]: @count gebruikers

en: User activity
nl: Gebruikersactiviteit

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
nl: Een gebruiker wordt online verondersteld voor deze tijd nadat hij voor een laatste keer een pagina heeft bekeken.

en: Maximum number of currently online users to display.
nl: Het maximaal aantal online gebruikers dat getoond wordt.

en: There is currently %members and %visitors online.
nl: Er is momenteel %members en %visitors online.

en: There are currently %members and %visitors online.
nl: Er zijn momenteel %members en %visitors online.

en: 1 guest | @count guests
nl[0]: 1 gast
nl[1]: @count gasten

en: Who's new
nl: Wie is nieuw

en: Who's online
nl: Wie is online

en: User list length
nl: Lengte gebruikerslijst

en: Online users
nl: Online gebruikers
