User One (6.x-1.1) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Number of users to display
oc: Nombre d'utilizaires d'afichar

en: 1 user | @count users
oc[0]: 1 utilizaire
oc[1]: @count utilizaires

en: User activity
oc: Activitat de l'utilizaire

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
oc: Durada pendent la quala se considèra qu'un utilizaire es en linha aprèp qu'aja vist una pagina pel darrièr còp.

en: Maximum number of currently online users to display.
oc: Nombre maximal d'utilizaires en linha d'afichar.

en: There is currently %members and %visitors online.
oc: Actualament, i a %members e %visitors en linha.

en: There are currently %members and %visitors online.
oc: Actualament, i a %members e %visitors en linha.

en: Who's new
oc: Membres novèls

en: Who's online
oc: Utilizaires en linha

en: User list length
oc: Longor de la lista dels utilizaires

en: Online users
oc: Utilizaires connectats
