userplus (6.x-2.2) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: User
nl: Gebruiker

en: New user: %name %email.
nl: Nieuwe gebruiker: %name %email.

en: The e-mail address %email has been denied access.
nl: Het e-mailadres %email werd de toegang geweigerd.

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: The name %name is already taken.
nl: De naam %name is reeds in gebruik.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
nl: Een wachtwoord en verdere instructies zijn verstuurd naar de nieuwe gebruiker %user.

en: Save permissions
nl: Toegangsrechten opslaan

en: The name %name has been denied access.
nl: De naam %name werd de toegang geweigerd.

en: The e-mail address %email is already taken.
nl: Het e-mailadres %email is al in gebruik.
