userplus (6.x-2.2) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: user
pt: usuário

en: User
pt: Usuário

en: New user: %name %email.
pt: Novo usuário: %name %email.

en: The e-mail address %email has been denied access.
pt: O acesso foi negado para o endereço de email %email.

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram salvas.

en: The name %name is already taken.
pt: O nome %name já está em uso.

en: assign user roles
pt: delegar papéis para usuários

en: Create accounts
pt: Criar contas

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
pt: Senha e instruções detalhadas foram enviadas para o novo usuário %user.

en: Save permissions
pt: Salvar permissões

en: The name %name has been denied access.
pt: O acesso foi negado para o nome %name.

en: The e-mail address %email is already taken.
pt: O endereço de e-mail %email já está em uso.
