userplus (6.x-2.3) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: user
pt: utilizador

en: User
pt: Utilizador

en: New user: %name %email.
pt: Novo utilizador: %name %email.

en: The e-mail address %email has been denied access.
pt: Não é permitido o acesso ao email %email.

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: The name %name is already taken.
pt: O nome %name já existe.

en: New password
pt: Nova senha

en: Notify users of new account
pt: Notificar os utilizadores da nova conta

en: Create accounts
pt: Criar contas

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
pt: A senha e instruções futuras foram enviadas por email para o novo utilizador %user.

en: Save permissions
pt: Guardar permissões

en: The name %name has been denied access.
pt: O nome %name não é permitido neste site.

en: The e-mail address %email is already taken.
pt: O endereço de email %email já está tomado.

en: New username
pt: Novo nome de utilizador
