userplus (6.x-2.4-beta1) - en to he translation catalogue (56 entries)

en: user
he: משתמש

en: view
he: הצג

en: username
he: כינוי

en: User
he: משתמש

en: New user: %name %email.
he: משתמש חדש: %name %email.

en: The e-mail address %email has been denied access.
he: לא ניתן להצטרף לאתר דרך כתובת הדואר האלקטרוני %email. כתובת זו נחסמה על ידי מנהל האתר.

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: The name %name is already taken.
he: הכינוי %name כבר תפוס.

en: New password
he: סיסמה חדשה

en: <p>This web page allows you to set configuration options for the "Userplus" module.</p>
he: <p>דף זה מאפשר שינוי הגדרות עבור המודול  "Userplus"</p>

en: Userplus settings
he: הגדרות "Userplus"

en: Settings for the userplus module.
he: הגדרות בעבור המודול "Userplus"

en: Userplus administration
he: ניהול "Userplus"

en: Add multiple users; assign roles to multiple users.
he: הוסף מספר חברים; הוסף תפקידים למספר חברים

en: add multiple users
he: הוסף מספר חברים

en: assign user roles
he: הוסף תפקיד לחבר

en: assign user groups
he: הוסף קבוצות משתמשים

en: Created new user account %name.
he: נוצר חשבון חדש %name.

en: Notify users of new account
he: הודע למשתמשים על חשבון חדש

en: Create accounts
he: צור חשבון

en: Invalid name/e-mail address combo (%name, %email).
he: צירוף שם ודוא"ל אינו חוקי (%name, %email).

en: The e-mail address %email, which was entered for user %name, is already taken.
he: הדוא"ל %email שהוכנס בעבור %name, כבר תפוס.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
he: סיסמא והוראות נוספות נשלחו למשתמש החדש %user.

en: Save permissions
he: שמור הרשאות

en: Save groups
he: שמור קבוצות

en: "add multiple users" settings
he: הגדרות "הוסף מספר משתמשים"

en: Maximum number of users that can be added at once
he: מספר מכסימלי של משתמשים הניתן להוספה בבת אחת.

en: "assign user roles" settings
he: הגדרות "הוספת תפקידים"

en: Number of users to show per page
he: מספר משתמשים להצגה בעמוד

en: "assign user groups" settings
he: הגדרות "הוספת קבוצות משתמשים".

en: The name %name has been denied access.
he: הרשאה ל-%name נחסמה.

en: 1 user was added. | @count users were added.
he[0]: נוסף משתמש אחד
he[1]: נוספו @count משתמשים

en: The userplus module provides enhanced user administration features.
he: המודול "Userplus" מאפשר הרחבת יכולות ניהול המשתמשים

en: <p>This web page allows you to register new users and assign their roles.  Note that you may not have a user where either the e-mail address or the username match another user in the system. Leave any surplus rows blank if you are only adding a few users.</p><p>It may take several runs through this page if you need to add a lot of users, however you may change the number of rows that appear on this page on the !settings page.</p>
he: <p>דף זה מאפשר הוספת מספר משתמשים חדשים ותפקידיהם.
    הערה: לא ניתן ליצור משתמש ששמו ו/או כתובת הדוא"ל שלו כבר קיימים במערכת. השאר שורות עודפות ריקות אם אתה מוסיף מעט שורות.</p><p>תהליך יצירת המשתמשים עשוי לקחת מספר הרצות אם ברצונך להוסיך מספר רב של משתמשים. ניתן לשנות את מספר השורות בדף זה בדף !settings.</p>

en: <p>This web page allows you to set role membership for all users at once.  You may change the number of rows that appear on this page on the !settings page.</p>
he: <p>דף זה מאפשר עריכת תפקידים למספר משתמשים יחד. באפשרותך לשנות את מספר השורות בדף זה בדף !settings.</p>

en: These settings affect the operation of the !page page.
he: הגדרות אלו משפיעות על פעולות הדף !page.

en: The number of rows that will appear on the page.
he: מספר השורות שיופיעו בדף.

en: Select the roles that should appear on the form
he: בחר את התפקידים אשר יופיעו בטופס.

en: When adding new users with userplus, only these roles should be available.  Administrators may always add additional roles to users at a later time.
he: כאשר מוסיפים מספר משתמשים בעזרת "Userplus", רק תפקידים אלה יהיו זמינים. מנהל האתר יכול לשנות רשימה זו בכל עת.

en: Show required profile fields
he: הראה את שדות החובה בפרופיל המשתמש

en: The number of users that will appear per page.
he: מספר המשתמשים שיופיעו בעמוד.

en: When assigning roles with userplus, only these roles should be available.
he: כאשר מוסיפים משתמשים בעזרת "Userplus", רק תפקידים אלה יהיו זמינים.

en: administer userplus settings
he: ניהול הגדרות "Userplus"

en: add users via userplus
he: הוסף משתמשים בעזרת "Userplus"

en: assign roles via userplus
he: הוסף תפקידים למשתמשים בעזרת "Userplus"

en: assign groups via userplus
he: הוסף משתמשים לקבוצות בעזרת "Userplus"

en: Enable the contact form for the selected users
he: אפשר טופס "צור קשר" למשתמשים שנבחרו

en: Disable the contact form for the selected users
he: בטל טופס "צור קשר" למשתמשים שנבחרו

en: User %name can now be contacted via their contact form.
he: ניתן ליצור קשר עם המשתמש %name ע"י משתמשים אחרים בעזרת הטופס "צור קשר"

en: Change user's login name
he: שנה כינוי משתמש

en: Change user's password
he: שנה סיסמת משתמש

en: New username
he: כינוי חדש

en: Enter a new username for the selected user.
he: הכנס כינוי חדש למשתמשים שנבחרו

en: Provide a password for the selected users in both fields.
he: הכנס סיסמה למשתמשים שנבחרו בשני השדות

en: Userplus actions
he: פעולות "Userplus"

en: Provides additional user actions
he: מאפשר יכולות ניהול משתמשים נוספות
