userplus (6.x-2.4-beta1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: user
id: anggota

en: view
id: lihat

en: username
id: namaanggota

en: User
id: Anggota

en: The e-mail address %email has been denied access.
id: Alamat email %email tidak dibolehkan.

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: The name %name is already taken.
id: Nama %name sudah digunakan.

en: Save permissions
id: Simpan hak akses

en: The name %name has been denied access.
id: Nama %name tidak dibolehkan.

en: The e-mail address %email is already taken.
id: Alamat e-mail %email sudah ada yang pakai.
