userplus (6.x-2.5) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: user
da: bruger

en: view
da: vis

en: username
da: brugernavn

en: password
da: adgangskode

en: User
da: Bruger

en: New user: %name %email.
da: Ny bruger: %name %email.

en: The e-mail address %email has been denied access.
da: E-mail-adressen %email er nægtet adgang.

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: The name %name is already taken.
da: Navnet %name er allerede taget.

en: New password
da: Ny adgangskode

en: assign user roles
da: tildel brugerroller

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
da: Adgangskode og yderligere instruktioner er blevet sendt til den nye bruger %user.

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: The name %name has been denied access.
da: Navnet %name er nægtet adgang.

en: The e-mail address %email is already taken.
da: E-mail-adressen %email er allerede i brug.

en: New username
da: Nyt brugernavn
