userplus (6.x-2.5) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: view
hi: देखें

en: username
hi: सदस्यनाम

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: New user: %name %email.
hi: नया उपयोगकर्ता: %name %email.

en: The e-mail address %email has been denied access.
hi: %email इस ईमेल पते को प्रवेश निषेध है।

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: The name %name is already taken.
hi: यह सदस्यनाम पहले से है।

en: Save permissions
hi: अनुमति सहेजें

en: The name %name has been denied access.
hi: सदस्य %name को प्रवेश निषेध है।
