userplus (6.x-2.5) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: user
uk: користувач

en: view
uk: переглянути

en: username
uk: ім’я користувача

en: password
uk: пароль

en: User
uk: Користувач

en: New user: %name %email.
uk: Новий користувач: %name %email.

en: The e-mail address %email has been denied access.
uk: Доступ для адреси електронної пошти %email заборонено.

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: The name %name is already taken.
uk: Ім'я %name вже зайняте.

en: New password
uk: Новий пароль

en: Userplus administration
uk: Userplus адміністрування

en: Add multiple users; assign roles to multiple users.
uk: Додавання безлічі користувачів; призначення ролі безлічі користувачів.

en: add multiple users
uk: додавання безлічі користувачів

en: assign user roles
uk: призначення користувацьких ролей

en: Notify users of new account
uk: Повідомити користувачів про створення для них профілів.

en: Create accounts
uk: Створити облікові записи

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user %user.
uk: Пароль та подальші інструкції були надіслані новому користувачеві %user.

en: Save permissions
uk: Зберегти повноваження

en: Maximum number of users that can be added at once
uk: Максимальна кількість користувачів, що додаються за один раз

en: The name %name has been denied access.
uk: Користувачеві %name у доступі відмовлено.

en: The e-mail address %email is already taken.
uk: Адреса електронної пошти %email вже використовується.

en: <p>This web page allows you to set role membership for all users at once.  You may change the number of rows that appear on this page on the !settings page.</p>
uk: <p> Ця web-сторінка дозволяє Вам установлювати членство в ролі для всіх користувачів відразу. Ви можете змінити число рядків, які з'являються на цій сторінці на  !settings сторінці. </p>

en: These settings affect the operation of the !page page.
uk: Ці параметри настроювання торкаються операції додавання безлічі користувачів на !page сторінці.

en: The number of rows that will appear on the page.
uk: Укажіть число рядків, які з'являться на сторінці.

en: Select the roles that should appear on the form
uk: Виберіть ролі, які повинні з'явитися у формі

en: New username
uk: Нове ім'я користувача
