Userpoints Node Action (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Action
pt: Ação

en: Category
pt: Categoria

en: Add
pt: Adicionar

en: status
pt: estado

en: Role
pt: Grupo

en: Publication type
pt: Tipo de publicação

en: Promote
pt: Promover

en: sticky
pt: destacado

en: Sticky
pt: Em destaque

en: Publish
pt: Publicar

en: Modify
pt: Modificar
