Userpoints Node Action (6.x-1.2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Category
hi: वर्ग

en: Add
hi: जोड़ें

en: status
hi: स्थिति

en: Role
hi: भूमिका

en: Promote
hi: पदोन्नति करना

en: sticky
hi: अग्रसर

en: Sticky
hi: मुख्य

en: Publish
hi: प्रकाशित करें
