Ubercart Userpoints (6.x-2.0-beta2) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Currency
it: Valuta

en: Yes
it: Si

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Qty
it: Qtà

en: Both
it: Entrambi

en: Order
it: Ordinamento

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
it: Si è verificato un errore durante il pagamento. Vi preghiamo di contattarci al fine di garantire l'invio dell'ordine.

en: My account
it: Profilo utente

en: Order #
it: Ordine #

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
it: Il saldo è inferiore o uguale a $0.00.

en: If the order status is not already Payment Received.
it: Se lo stato dell'ordine non è già Pagamento Ricevuto.

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
it: Succede solo quando viene inserito un pagamento e il saldo è <= $0.00.
