User protect (6.x-1.3) - en to pl translation catalogue (21 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Administer
pl: Administruj

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Save
pl: Zapisz

en: username
pl: nazwa użytkownika

en: password
pl: hasło

en: User
pl: Użytkownik

en: Role
pl: Rola

en: Add user
pl: Dodaj użytkownika

en: User management
pl: Zarządzanie użytkownikami

en: User Protect
pl: Ochrona użytkownika

en: Protected users
pl: Chronieni użytkownicy

en: Protected roles
pl: Chronione role

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: %user is currently being protected from any edits.
pl: %user obecnie jest chroniony przed edycją.

en: roles
pl: role

en: User ID.
pl: ID użytkownika.

en: User Protect module installed successfully.
pl: Moduł User Protect został poprawnie zainstalowany.

en: Protection type.
pl: Typ ochrony.

en: openid
pl: OpenID
