User protect (6.x-1.4) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: User ID.
fr: Identifiant (ID) utilisateur.

en: User Protect module installed successfully.
fr: Le module User Protect a été installé avec succès.

en: Errors occurred while inserting the default data for the User Protect module.
fr: Des erreurs sont survenues lors de l'insertion des données par défaut pour le module User Protect.

en: Table installation for the User Protect module was unsuccessful. The following queries failed: !queries
fr: L'installation de la table du module User Protect a échoué. Les requêtes suivantes ont échoué : !queries

en: Stores information about administer protections for users.
fr: Stocke des informations sur l'administration des protections pour les utilisateurs.

en: Name protection.
fr: Protection du nom.

en: E-mail protection.
fr: Protection du courriel.

en: Password protection.
fr: Protection du mot de passe.

en: Status protection.
fr: Protection du statut.

en: Role protection.
fr: Protection du rôle.

en: Deletion protection.
fr: Protection contre la suppression

en: All edits protection.
fr: Protection contre toute modification.

en: Protection type.
fr: Type de protection.

en: The User Protect module was uninstalled successfully.
fr: Le module User Protect a été désinstallé avec succès.

en: OpenID protection.
fr: Protection de l'OpenID.
