User protect (6.x-1.5) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Administer
oc: Administrar

en: Operations
oc: Accions

en: Save
oc: Enregistrar

en: username
oc: nom d'utilizaire

en: password
oc: senhal

en: User
oc: Utilizaire

en: status
oc: estatut

en: Role
oc: Ròtle

en: Add user
oc: Apondre un utilizaire

en: User management
oc: Gestion dels utilizaires

en: e-mail
oc: corrièr electronic

en: openid
oc: Openid
