Util (6.x-3.0-rc1) - en to cs translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: Operations
cs: Operace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Type
cs: Typ

en: disabled
cs: vypnuto

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Comments
cs: Komentáře

en: error
cs: chyba

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Version
cs: Verze

en: Overview
cs: Přehled

en: Date
cs: Datum

en: None
cs: Žádné

en: Message
cs: Zpráva

en: No log messages available.
cs: Nejsou k dispozici žádné zprávy v logu.

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: User
cs: Uživatel

en: Throttle
cs: Urychlení

en: Published
cs: Vydáno

en: Filter
cs: Filtr

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Verbose
cs: Detailní výpis

en: Other
cs: Jiné

en: settings page
cs: stránka s nastavením

en: Clear
cs: Vymazat

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: warning
cs: varování

en: Enabled filters
cs: Povolené filtry

en: critical
cs: kritické

en: Permission
cs: Oprávnění

en: @module module
cs: Modul @module

en: incompatible
cs: nekompatibilní

en: Incompatible with this version of Drupal core
cs: Nekompatibilní s používanou verzí jádra Drupalu

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
cs: Tato verze je nekompatibilní s verzí !core_version jádra Drupalu.

en: Incompatible with this version of PHP
cs: Nekompatibilní s používanou verzí PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
cs: Tento modul vyžaduje PHP ve verzi @php_required a je nekompatibilní s verzí !php_version jazyka PHP.

en: Read/Write
cs: Čtení/Psaní

en: Package
cs: Balík

en: Promote to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: and
cs: a

en: Minimum number of words
cs: Minimální počet slov

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Ends with
cs: Končí na

en: alert
cs: upozornění

en: emergency
cs: havárie

en: Filter log messages
cs: Filtrovat zprávy v logu

en: You must select something to filter by.
cs: Je třeba vybrat filtrovací kritérium.
