Util (6.x-3.0-rc1) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: enabled
da: aktiveret

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: disabled
da: deaktiveret

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: error
da: fejl

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Overview
da: Overblik

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: No log messages available.
da: Ingen logbeskeder til rådighed.

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: User
da: Bruger

en: Module
da: Modul

en: Published
da: Udgivet

en: Contains
da: Indeholder

en: Verbose
da: Udførlig rapport

en: Other
da: Anden

en: settings page
da: indstillingssiden

en: Clear
da: Ryd

en: User's ID
da: Bruger ID

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Moderate
da: Moderér

en: warning
da: advarsel

en: Enabled filters
da: Aktiverede filtre

en: critical
da: kritisk

en: Permission
da: Tilladelse

en: @module module
da: @module modul

en: incompatible
da: inkompatibel

en: Incompatible with this version of Drupal core
da: Inkompatibel med denne version af Drupal-kernen.

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
da: Denne version er ikke kompatibel med version !core_version af Drupal-kernen.

en: Incompatible with this version of PHP
da: Inkompatibel med denne version af PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
da: Modulet kræver PHP version @php_required og er ikke kompatibelt med PHP version !php_version.

en: Read/Write
da: Læse/skrive

en: Package
da: Pakke

en: Promote to front page
da: Forfrem til forside

en: and
da: og

en: Minimum number of words
da: Mindste antal ord

en: Starts with
da: Starter med

en: Ends with
da: Ender med

en: alert
da: advarsel

en: emergency
da: krise

en: Filter log messages
da: Filtrér meddelelser

en: You must select something to filter by.
da: Du skal vælge, hvad du vil filtrere efter.
