Util (6.x-3.0-rc1) - en to fi translation catalogue (54 entries)

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: enabled
fi: käytössä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: error
fi: virhe

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Version
fi: Versio

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta oletusarvoihin

en: None
fi: Ei yhtään

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: User
fi: Käyttäjä

en: Throttle
fi: Kiihdytys

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatin

en: Contains
fi: Sisältää

en: Base
fi: Ydin

en: Other
fi: Muu

en: settings page
fi: asetussivu

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: User's ID
fi: Käyttäjän ID

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: warning
fi: varoitus

en: Enabled filters
fi: Käytössä olevat suodattimet

en: critical
fi: kriittinen

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: @module module
fi: moduuli @module

en: incompatible
fi: yhteensopimaton

en: Incompatible with this version of Drupal core
fi: Ei sovi yhteen tämän Drupalin ytimen version kanssa

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
fi: Tämä versio ei sovi yhteen Drupalin ytimen version !core_version kanssa.

en: Incompatible with this version of PHP
fi: Ei sovi yhteen tämän PHP:n version kanssa

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fi: Tämä moduuli vaatii PHP:stä version @php_required, eikä se toimi version !php_version kanssa.

en: Read/Write
fi: Luku/Kirjoitus

en: Package
fi: Pakkaus

en: Promote to front page
fi: Näytä etusivulla

en: and
fi: ja

en: Minimum number of words
fi: Sanojen minimimäärä

en: Starts with
fi: Alkaa

en: alert
fi: hälytys

en: emergency
fi: hätätila

en: Filter log messages
fi: Suodata lokiviestit

en: You must select something to filter by.
fi: Sinun on valittava suodatusehto.
