Util (6.x-3.0-rc2) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: error
bn: ত্রুটি

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: warning
bn: সতর্কীকরণ
