Util (6.x-3.0-rc2) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: enabled
fr: activé

en: Operations
fr: Opérations

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: disabled
fr: désactivé

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Comments
fr: Commentaires

en: error
fr: erreur

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: No log messages available.
fr: Aucune entrée du journal n'est disponible.

en: - None -
fr: - Aucun -

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: User
fr: Utilisateur

en: Throttle
fr: Auto-régulation

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Contains
fr: Contient

en: Verbose
fr: Mode verbeux

en: Other
fr: Autre

en: Recent
fr: Récent

en: settings page
fr: page des paramétres

en: Clear
fr: Effacer

en: User's ID
fr: Identifiant (ID) de l'utilisateur

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle révision

en: Moderate
fr: Modérer

en: Enabled filters
fr: Filtres activés

en: Permission
fr: Droit d'accès

en: @module module
fr: module @module

en: Incompatible with this version of Drupal core
fr: Incompatible avec cette version du noyau de Drupal.

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
fr: Cette version est incompatible avec la version !core_version du noyau de Drupal.

en: Incompatible with this version of PHP
fr: Incompatible avec cette version de PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fr: Ce module requière la version @php_required de PHP et est incompatible avec la version !php_version.

en: Read/Write
fr: Lecture/Écriture

en: Package
fr: Paquet

en: Promote to front page
fr: Placer en page d'accueil

en: Configuration saved
fr: La configuration a été sauvegardée.

en: and
fr: et

en: Minimum number of words
fr: Nombre minimal de mots

en: Starts with
fr: Commence par

en: Ends with
fr: Finit par

en: Filter log messages
fr: Filtrer les messages du journal

en: You must select something to filter by.
fr: Vous devez sélectionnez un critère de filtrage.

en: You are not logged in.
fr: Vous n'êtes pas connecté.
