Util (6.x-3.0) - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: disabled
ar: معطَّل

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: error
ar: خطأ

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Version
ar: النسخة

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Message
ar: الرسالة

en: No log messages available.
ar: لا توجد رسائل سجل.

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: User
ar: مستخدم

en: Module
ar: الوحدة

en: Throttle
ar: الصمام

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Contains
ar: يحتوي

en: Other
ar: آخر

en: Clear
ar: مسح

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Moderate
ar: مراقبة

en: warning
ar: تحذير

en: Enabled filters
ar: المرشحات المفعلة

en: critical
ar: حرِج

en: Permission
ar: الصلاحية

en: @module module
ar: وحدة @module

en: incompatible
ar: غير متوافق

en: Incompatible with this version of Drupal core
ar: غير متوافق مع نسخة قلب دروبال

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
ar: لا تتوافق هذه النسخة مع النسخة !core_version من قلب دروبال.

en: Incompatible with this version of PHP
ar: غير متوافق مع هذه النسخة من PHP.

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ar: تتطلب هذه الوحدة النسخة @php_required من بي.إتش.بي ولا تتوافق مع النسخة !php_version منها.

en: Read/Write
ar: قراءة/كتابة

en: Promote to front page
ar: رَقِّ للصفحة الرئيسية

en: and
ar: و

en: Minimum number of words
ar: الحد الأدنى لعدد الكلمات

en: Starts with
ar: يبدأ بـ

en: Ends with
ar: ينتهي بـ

en: alert
ar: تنبيه

en: emergency
ar: حالة طارئة

en: Filter log messages
ar: ترشيح رسائل السجل

en: You must select something to filter by.
ar: يجب أن تختار مرشح.
