Util (6.x-3.0) - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: enabled
fa: فعال

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: error
fa: خطا

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Version
fa: نسخه

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیام

en: No log messages available.
fa: هیچ گزارشی در دسترس نیست.

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: User
fa: کاربر

en: Module
fa: ماژول

en: Throttle
fa: بازدارنده

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Contains
fa: شاملِ

en: Other
fa: ساير

en: settings page
fa: صفحه تنظیمات

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Moderate
fa: مدیریت

en: warning
fa: هشدار

en: Enabled filters
fa: فیلترهای فعال

en: critical
fa: بحرانی

en: Permission
fa: مجوز

en: @module module
fa: ماژول @module

en: incompatible
fa: ناسازگار

en: Incompatible with this version of Drupal core
fa: ناسازگار با این نسخه از هسته دروپال

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
fa: این نسخه با نسخه !core_version از هسته دروپال ناسازگار است.

en: Incompatible with this version of PHP
fa: ناسازگار با این نسخه از PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fa: این ماژول به PHP نسخه @php_required نیاز دارد و با PHP نسخه !php_version ناسازگار است.

en: Read/Write
fa: خواندن/نوشتن

en: Package
fa: بسته

en: Promote to front page
fa: نمایش بر روی صفحه اصلی

en: and
fa: و

en: Minimum number of words
fa: حداقل تعداد کلمات

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: Ends with
fa: تمام می‌شود با

en: alert
fa: اخطار

en: emergency
fa: اضطراری

en: Filter log messages
fa: فیلتر گزارش‌ها

en: You must select something to filter by.
fa: شما باید یکی را که با آن فیلتر اعمال شود را انتخاب کنید.

en: Comparison operation
fa: عملگر مقایسه

en: You are not logged in.
fa: شما هنوز وارد سایت نشده‌‏اید.
