Util (6.x-3.0) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: enabled
ro: activat

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: disabled
ro: dezactivat

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: error
ro: eroare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Version
ro: Versiune

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: No log messages available.
ro: Nu este disponibil niciun mesaj log.

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: User
ro: Utilizator

en: Module
ro: Modul

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Contains
ro: Conține

en: Verbose
ro: Explicit

en: Other
ro: Altele

en: settings page
ro: pagina configurări

en: Clear
ro: Elimină

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Moderate
ro: Moderează

en: warning
ro: atenţie

en: Enabled filters
ro: Filtre active

en: critical
ro: critic

en: Permission
ro: Permisiune

en: @module module
ro: modulul @module

en: incompatible
ro: incompatibil

en: Incompatible with this version of Drupal core
ro: Incompatibil cu această versiune de bază Drupal

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
ro: Această versiune este incompatibilă cu versiunea de bază Drupal !core_version.

en: Incompatible with this version of PHP
ro: Incompatibil cu această versiune PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ro: Acest modul necesită versiunea PHP @php_required și este incompatibil cu versiunea PHP !php_version.

en: Read/Write
ro: Citire/scriere

en: Package
ro: Pachet

en: Promote to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: and
ro: și

en: Minimum number of words
ro: Numărul minim de cuvinte

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: alert
ro: alertă

en: emergency
ro: urgenţă

en: Filter log messages
ro: Filtrare mesaje log

en: You must select something to filter by.
ro: Trebuie selectat ceva după care să se filtreze.
