Util (6.x-3.0) - en to sv translation catalogue (59 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: enabled
sv: aktiverad

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Comments
sv: Kommentarer

en: error
sv: fel

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Overview
sv: Översikt

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Message
sv: Meddelande

en: No log messages available.
sv: Inga loggmeddelanden tillgängliga.

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: User
sv: Användare

en: Module
sv: Modul

en: Throttle
sv: Lastbegränsning

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Contains
sv: Innehåller

en: Verbose
sv: Detaljerad

en: Other
sv: Övriga

en: settings page
sv: inställningssida

en: Clear
sv: Rensa

en: User's ID
sv: Användarens ID

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Moderate
sv: Moderera

en: warning
sv: varning

en: Enabled filters
sv: Aktiverade filter

en: critical
sv: kritisk

en: Permission
sv: Behörighet

en: @module module
sv: Modulen @module

en: incompatible
sv: ej kompatibel

en: Incompatible with this version of Drupal core
sv: Inkompatibel med den här versionen av Drupals grundsystem

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
sv: Den här versionen är inkompatibel med version !core_version av Drupals grundsystem.

en: Incompatible with this version of PHP
sv: Ej kompatibel med den här versionen av PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sv: Den här modulen kräver PHP-versionen @php_required och är ej kompatibel med PHP-versionen !php_version.

en: Read/Write
sv: Läsa/Skriva

en: Module Weights
sv: Modulvikter

en: Package
sv: Paket

en: Promote to front page
sv: Visa på startsidan

en: Configuration saved
sv: Konfiguration sparad

en: and
sv: och

en: Minimum number of words
sv: Minsta antal ord

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Ends with
sv: Slutar med

en: alert
sv: varning

en: emergency
sv: nödfall

en: Filter log messages
sv: Filtrera logg efter meddelandetyp

en: You must select something to filter by.
sv: Du måste välja något att filtrera på.

en: Module weight information.
sv: Information om modulvikt.
