Util (6.x-3.0) - en to ug translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: enabled
ug: ئېچىلدى

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Type
ug: تىپى

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: - None -
ug: يوق

en: Name
ug: ئىسىم

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Base
ug: ئاساس

en: Other
ug: باشقا

en: warning
ug: دىققەت

en: critical
ug: خەتەرلىك

en: alert
ug: ئەسكەرتىش

en: emergency
ug: جىددى
