Util (6.x-3.1) - en to is translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: enabled
is: virkt

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: disabled
is: óvirkt

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Comments
is: Ummæli

en: error
is: villa

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Version
is: Útgáfa

en: Overview
is: Yfirlit

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Message
is: Skilaboð

en: No log messages available.
is: Engin kerfisskilaboð fáanleg.

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: User
is: Notandi

en: Module
is: Eining

en: Throttle
is: Álagsstýring

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Contains
is: Inniheldur

en: Alphabetically
is: Stafrófsröð

en: Clear
is: Hreinsa

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: warning
is: viðvörun

en: critical
is: alvarleg

en: Permission
is: Réttindi

en: @module module
is: @module eining

en: incompatible
is: ósamhæft

en: Read/Write
is: Les- og skrifaðgangur

en: and
is: og

en: Minimum number of words
is: Lágmarksfjöldi orða

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Ends with
is: Endar á

en: alert
is: aðvörun

en: emergency
is: neyðartilfelli
