Util (6.x-3.1) - en to th translation catalogue (39 entries)

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: error
th: ผิดพลาด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Version
th: รุ่น

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Other
th: อื่นๆ

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: warning
th: คำเตือน

en: Enabled filters
th: เปิดใช้งานตัวกรอง

en: critical
th: อันตราย

en: @module module
th: โมดูล @module

en: Read/Write
th: อ่าน/ตอบ

en: Package
th: แพคเกจ

en: Promote to front page
th: แสดงในหน้าแรก

en: and
th: และ

en: Minimum number of words
th: จำนวนคำขั้นต่ำ

en: Edit Link
th: แก้ไขลิงค์

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Ends with
th: ลงท้ายด้วย

en: alert
th: ตื่นตัว

en: emergency
th: ฉุกเฉิน

en: Filter log messages
th: กรองข้อมูลการแสดงผลข้อความจากบันทึก log

en: You must select something to filter by.
th: คุณต้องเลือกรายการที่ต้องการกรองข้อมูล

en: !author has not created any blog entries.
th: !author ยังไม่มีเรื่องในบล็อก
