Util (6.x-3.1) - en to ur translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: enabled
ur: فعال

en: Operations
ur: معاملات

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: error
ur: نقص

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Version
ur: ورژن

en: Overview
ur: جائزہ

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Message
ur: پیغام

en: No log messages available.
ur: کوئ لاگ پیغامات موجود نہیں۔

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: User
ur: صارف

en: Throttle
ur: تھروٹل

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Contains
ur: پر مشتمل

en: warning
ur: انتباہ

en: critical
ur: تشویش ناک

en: and
ur: اور

en: alert
ur: خبردار

en: emergency
ur: ہنگامی صورتحٓال

en: !author has not created any blog entries.
ur: !author نے بلاگ میں کوئی تحریر نہیں لکھی ہے۔
