Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Closed
bn: বন্ধ

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত
