Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: List
fa: لیست

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: انصراف

en: Description
fa: توصیف

en: Enable
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل قابل بازگشت نیست.

en: Message
fa: پیام

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: Variable
fa: متغیر

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود اطلاعات

en: Export
fa: صادر کردن

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: Path
fa: مسیر

en: Timestamp
fa: برچسب زمانی

en: Create
fa: ایجاد کردن

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Active
fa: قعال

en: Done
fa: انجام‌شد

en: Details
fa: جزییات

en: Send
fa: ارسال

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Role
fa: نقش

en: Clear
fa: پاک کردن

en: open
fa: باز

en: Tasks
fa: وظایف
