Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (54 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: Statut

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Opérations

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Closed
fr: Fermé

en: List
fr: Lister

en: Subject
fr: Sujet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Audience
fr: Auditoire

en: Enable
fr: Activer

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Save
fr: Enregistrer

en: Open
fr: Ouvert

en: Add
fr: Ajouter

en: Path
fr: Chemin

en: Form ID
fr: Identifiant du formulaire

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Create
fr: Créer

en: Are you sure you want to delete %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %title ?

en: Active
fr: Actif

en: Done
fr: Terminé

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Advanced
fr: Avancé

en: Details
fr: Détails

en: Send
fr: Envoi

en: Start
fr: Début

en: Role
fr: Rôle

en: Close
fr: Fermer

en: Key
fr: Clef

en: Clear
fr: Effacer

en: Invite
fr: Inviter

en: open
fr: ouvert

en: Missing
fr: Manquant

en: Installed
fr: Installé

en: Environment
fr: Environnement

en: Tasks
fr: Tâches

en: Feedback
fr: Commentaire

en: E-mail addresses
fr: Adresses de courriel

en: Require
fr: Nécessite

en: Detach
fr: Détacher

en: Analyze
fr: Analyser
