Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Closed
hi: बंद

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: वर्णन

en: Edit
hi: संपादित करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: पासवर्ड

en: Weight
hi: मान

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Path
hi: मार्ग

en: Create
hi: बनाएँ

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Active
hi: सक्रिय

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Send
hi: भेजें

en: Invite
hi: आमंत्रित करें

en: open
hi: खुला

en: Tasks
hi: कार्य
