Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to hr translation catalogue (46 entries)

en: Title
hr: Naslov

en: Body
hr: Sadržaj

en: delete
hr: izbriši

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Delete
hr: Izbriši

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naslov

en: Cancel
hr: Odustani

en: Description
hr: Opis

en: Enable
hr: Omogući

en: Edit
hr: Uredi

en: This action cannot be undone.
hr: Ova radnja se ne može opozvati.

en: Message
hr: Poruka

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: Required
hr: Obavezno

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Save
hr: Spremi

en: Add
hr: Dodaj

en: Path
hr: Putanja

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Create
hr: Stvori

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %title?

en: Active
hr: Aktivno

en: Done
hr: Gotovo

en: Advanced
hr: Napredno

en: Details
hr: Detalji

en: Send
hr: Poslati

en: Configuration
hr: Konfiguracija

en: Role
hr: Uloga

en: Key
hr: Ključ

en: Clear
hr: Očisti

en: Source
hr: Izvor

en: open
hr: otvorena

en: Installed
hr: Instaliran

en: Tasks
hr: Zadaće

en: Participants
hr: Sudionici
