Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: delete
id: hapus

en: Prefix
id: Awalan

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Perintah

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama anggota

en: Type
id: Jenis

en: Closed
id: Ditutup

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Subyek

en: Cancel
id: Batalkan

en: Description
id: Keterangan

en: Enable
id: Aktifkan

en: This action cannot be undone.
id: Perintah ini tidak bisa dikembalikan.

en: Message
id: Isi pesan

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Urutan

en: Variable
id: Variabel

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Open
id: Buka

en: Add
id: Tambahkan

en: Create
id: Buat

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Active
id: Aktif

en: Details
id: Detil

en: Send
id: Kirim

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: open
id: terbuka
