Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Prefix
it: Prefisso

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Closed
it: Chiuso

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Audience
it: Pubblico di riferimento

en: Enable
it: Attiva

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: Questa azione è irreversibile.

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Variable
it: Variabile

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Open
it: Aperto

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Create
it: Crea

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Active
it: Attivo

en: Done
it: Fatto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Advanced
it: Avanzate

en: Details
it: Dettagli

en: Send
it: Invia

en: Start
it: Inizio

en: Configuration
it: Configurazione

en: Role
it: Ruolo

en: Close
it: Chiudi

en: Key
it: Chiave

en: Clear
it: Cancella

en: Source
it: Sorgente

en: Invite
it: Invita

en: open
it: aperto

en: Installed
it: Installato

en: Tasks
it: Operazioni

en: Require
it: Richiedi

en: Analyze
it: Analizza
