Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (58 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Closed
ja: クローズド

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Audience
ja: 読者

en: Enable
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Message
ja: メッセージ

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: Variable
ja: 変数

en: Required
ja: 必須

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Save
ja: 保存

en: Open
ja: オープン

en: Add
ja: 追加

en: Path
ja: パス

en: Form ID
ja: フォームID

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Create
ja: 作成

en: Are you sure you want to delete %title?
ja: 本当に、%title を削除してもよろしいですか？

en: Active
ja: アクティブ

en: Done
ja: 完了

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: --
ja: -- カテゴリーを選択してください --

en: Advanced
ja: 高度

en: Details
ja: 詳細

en: Send
ja: 送信

en: Start
ja: 開始

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Role
ja: 役割

en: Close
ja: 閉じる

en: Key
ja: キー

en: Clear
ja: クリアー

en: Source
ja: ソース

en: open
ja: オープン

en: Missing
ja: 喪失

en: Installed
ja: インストール済み

en: Tasks
ja: タスク

en: Participants
ja: 参加者

en: Feedback
ja: フィードバック

en: Require
ja: 必須

en: Analyze
ja: 分析
