Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to km translation catalogue (44 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: delete
km: លុប

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Delete
km: លុប

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Enable
km: បើក

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Message
km: សារ

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Weight
km: ទម្ងន់

en: Variable
km: អថេរ

en: Required
km: ទាមទារ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Import
km: នាំចូល

en: Export
km: នាំចេញ

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Open
km: បើក

en: Add
km: បន្ថែម

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: Create
km: បង្កើត

en: Are you sure you want to delete %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %title ឬ ?

en: Active
km: សកម្ម

en: Done
km: ធ្វើ​រួច

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Send
km: ផ្ញើ

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: Role
km: តួនាទី

en: Close
km: បិទ

en: Key
km: សំខាន់

en: open
km: បើក

en: Installed
km: បាន​ដំឡើង
