Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (55 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: delete
pt: apagar

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Closed
pt: Fechado

en: List
pt: Listar

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Audience
pt: Audiência

en: Enable
pt: Ativar

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não poderá ser desfeita.

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: Weight
pt: Peso

en: Variable
pt: Variável

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Salvar

en: Open
pt: Aberto

en: Add
pt: Adicionar

en: Path
pt: Endereço

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Timestamp
pt: Data e hora

en: Create
pt: Criar

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: Active
pt: Ativo

en: Done
pt: Concluído

en: Breadcrumb
pt: Caminho-de-pão

en: Advanced
pt: Avançado

en: Details
pt: Detalhes

en: Send
pt: Enviar

en: Start
pt: Iniciar

en: Configuration
pt: Configurações

en: Role
pt: Papel

en: Close
pt: Fechar

en: Key
pt: Chave

en: Clear
pt: Limpar

en: Source
pt: Fonte

en: open
pt: aberto

en: Missing
pt: Faltando

en: Installed
pt: Instalado

en: Environment
pt: Ambiente

en: Tasks
pt: Tarefas

en: Participants
pt: Participantes

en: Analyze
pt: Analisar
