Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (66 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Основная часть

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Состояние

en: Prefix
ru: Префикс

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Действия

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Closed
ru: Закрытая

en: List
ru: Список

en: Subject
ru: Тема

en: Cancel
ru: Отменить

en: Description
ru: Описание

en: Audience
ru: Группы

en: Enable
ru: Включить

en: Edit
ru: Изменить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Message
ru: Сообщение

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: Variable
ru: Переменная

en: Required
ru: Обязательно

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импорт

en: Export
ru: Экспорт

en: Save
ru: Сохранить

en: Open
ru: Открыто

en: Add
ru: Добавить

en: Path
ru: Путь

en: Form ID
ru: ID формы

en: Timestamp
ru: Дата / время

en: Create
ru: Создать

en: Are you sure you want to delete %title?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %title?

en: Active
ru: Активный

en: Done
ru: Сделано!

en: Breadcrumb
ru: "Хлебные крошки"

en: Advanced
ru: Дополнительные параметры

en: Details
ru: Подробности

en: Send
ru: Отправить

en: Start
ru: С

en: Configuration
ru: Настройка

en: Role
ru: Роль

en: Close
ru: Закрыть

en: Key
ru: Ключ

en: Stop
ru: Стоп

en: Clear
ru: Очистить

en: Source
ru: Исходный текст

en: Invite
ru: Приглашение

en: open
ru: открыто

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Installed
ru: Установлено

en: Environment
ru: Окружение

en: Tasks
ru: Задачи

en: Participants
ru: Участники

en: Feedback
ru: Обратная связь

en: E-mail addresses
ru: Электронные адреса

en: In development
ru: В разработке

en: Require
ru: Обязательно

en: analyze
ru: анализировать

en: Not required
ru: Не требуется

en: Analyze
ru: Анализировать

en: Recording
ru: Запись

en: Quit
ru: Выйти
